Tudtad, hogy ha egy vállalat nem kötelezett a fenntarthatósági jelentéstételre, nem kell feltétlenül a CSRD irányelvekhez igazodnia? – MBSZ fenntarthatósági kisokos 3.

Ha egy cég nem tartozik a fenntarthatósági jelentéstételi kötelezettek körébe, de önkéntesen készít fenntarthatósági jelentést, akkor választhat, hogy melyik standard vagy irányelv szerint készíti el a jelentést. Az ilyen cégek számos elismert és nemzetközi standard közül választhatnak, többek között:

  1. CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive): Bár ez az irányelv kötelező a bizonyos kritériumoknak megfelelő vállalatok számára az EU-ban, egyes vállalatok önként is követhetik, hogy harmonizálják jelentéseiket a szabályozott piaci szereplőkkel.
  2. GRI (Global Reporting Initiative): A GRI egy széles körben elismert és használt standard, amely részletes iránymutatásokat nyújt a fenntarthatósági jelentések készítéséhez, beleértve a gazdasági, környezeti és társadalmi szempontokat.
  3. SASB (Sustainability Accounting Standards Board): A SASB standardok ágazatspecifikusak, és kifejezetten arra irányulnak, hogy a befektetők számára lényeges információkat szolgáltassanak.
  4. TCFD (Task Force on Climate-related Financial Disclosures): Ez a kezdeményezés különösen a klímával kapcsolatos pénzügyi kockázatok és lehetőségek feltárására összpontosít.
  5. Nemzetközi Integrált Jelentéstételi Tanács (IIRC) keretrendszere: Az integrált jelentések célja, hogy bemutassák, hogyan teremti a vállalat hosszú távú értéket a pénzügyi és nem pénzügyi tényezők együttes kezelésével.

 

 

Tetszett a cikk? Ossza meg másokkal is!
Facebook
LinkedIn
Skype
WhatsApp

További hírek