A fővárosban és a vidéki nagyvárosokban egyaránt jelentős fejlődés tapasztalható a mikromobilitási szolgáltatások terén. A fenntartható közlekedés iránti igény folyamatosan nő, és ennek megfelelően bővül a környezetbarát közlekedési eszközök kínálata is.
Budapesten a bevásárlóközpontok környékén is egyre több mikromobilitási lehetőség érhető el, amelyek különösen népszerűek lettek a városlakók és a turisták körében. Az elektromos rollerek például szinte minden nagyobb bevásárlóközpont közelében megtalálhatók, és könnyen bérelhetők különböző szolgáltatóktól. Az elektromos kerékpárok is egyre gyakoribbak, köszönhetően a MOL Bubi rendszer kiterjesztésének és a privát szolgáltatók megjelenésének. Ezen kívül az elektromos autókat biztosító carsharing szolgáltatások is egyre több felhasználót vonzanak. A bevásárlóközpontok tekintetében Budapesten a KÖKI és a Westend emelkedik ki jelentős fejlesztésekkel. A vasúti közlekedést is integráló, jelentős közlekedési csomópontokban található plázák közül az előbbi főként a kerékpárosokat célzó kényelmi szolgáltatásaival mutat példát a piacon.
Utóbbi pedig a közlekedési eszközök széles lefedettségén és a parkolóhelyek kapacitásán keresztül törekszik a fenntartható közlekedés népszerűsítésére, hiszen a Westend legutóbbi beruházásának köszönhetően immár 32 autómegosztó parkolóhely, 76 kerékpáros parkoló, 22 MOL Bubi állomás és 63 rolleres parkolóhely várja az oda érkezőket.
Vidéken is megfigyelhető a mikromobilitási szolgáltatások terjedése, bár itt a fejlődés valamivel lassabb ütemben zajlik, mint Budapesten. Azonban a nagyobb városokban, mint például Debrecen, Szeged vagy Pécs, egyre több helyen találhatók elektromos rollerek és kerékpárok, különösen a forgalmasabb bevásárlóközpontok közelében. Ezek a környezetbarát eszközök egyre népszerűbbek a helyiek körében, mivel gyors és egyszerű közlekedési alternatívát kínálnak a városok belső részein.
Büszkék vagyunk rá, hogy szövetségünk tagjai saját fejlesztésekkel és kommunikációs eszközökkel is támogatják a mikromobilitás előretörését, amivel közvetlenül hozzájárulnak a fenntartható városi létforma megvalósításához. Az érintett közlekedési lehetőségek népszerűsítése nemcsak a környezeti terhelés csökkentésében játszik kulcsszerepet, hanem javítja a városi életminőséget is, amely mind a vásárlók, mind a bevásárlóközpontok számára előnyös.