A kapcsolatok és a szakértelem adják a gerincét ennek a szakmának – Interjú Gyalay-Korpos Gyulával, az MBSZ leköszönő elnökével

Tizenöt éven át vezette a Magyar Bevásárlóközpontok Szövetségét, ezalatt pedig nemcsak az iparág, hanem maga a szövetség is új szintre lépett. Gyalay-Korpos Gyula neve egyet jelent a stabilitással, szakmai diplomáciával és az iparág iránti elkötelezettséggel. Bár elnöki mandátumát átadta, tiszteletbeli elnökként továbbra is aktív marad a szervezet életében. Vele beszélgettünk a mérföldkövekről, a tanulságokról és a jövőről.

– Tizenöt év hosszú idő. Hogyan tekint vissza erre az időszakra az MBSZ élén?
Büszkeséggel. Amikor 2010-ben elnökké választottak, már akkor is aktívan részt vettem a szövetség munkájában, de az elmúlt másfél évtized olyan fejlődést hozott, amire közösen lehetünk büszkék. A kezdeti években még a nagyívű fejlesztések határozták meg a piacot, később azonban az üzemeltetés vált a főszereplővé. Az iparág működése mára komplex, stratégiai gondolkodást igénylő területté vált. A szövetség pedig ezzel lépést tartott – erősebbé, hatékonyabbá, és ami talán a legfontosabb, közösséggé vált.

– Mi kellett ahhoz, hogy az MBSZ ilyen stabil, hiteles szereplőjévé váljon a hazai gazdaságnak?
Szakmai alázat, kitartás, és mindenekelőtt az emberi kapcsolatok ereje. A kereskedelmi ingatlanpiacon semmi sem történik bizalom nélkül. A jó infrastruktúra alap, de ami igazán számít, az a naprakész szaktudás, a diplomáciai érzék, a hosszú távú együttműködések kiépítése. Úgy érzem, ebben tudtam hozzátenni valamit. Fontos volt számomra, hogy mindig meghallgassuk a tagokat, és hitelesen képviseljük az érdekeiket, akár a pláza stop-rendeletről, az elektromos autótöltők szabályzásáról, akár a járványhelyzetről volt szó.

– Melyik időszakot vagy eredményt emelné ki személyesen?
Nehéz egyet mondani, de az utóbbi 5 év mindenképpen különleges volt. A Covid-időszak alatt kulcsfontosságú volt a gyors és hatékony minisztériumi egyeztetés, amely lehetővé tette, hogy a bevásárlóközpontok működőképesek maradjanak. Ez komoly szakmai és diplomáciai feladat volt, és örülök, hogy ebben az MBSZ proaktív szerepet vállalt. Ugyanakkor büszke vagyok azokra a szakmai munkacsoportokra is, amelyek elindultak, és amelyek valódi tudásmegosztó fórumokká váltak.

– Mi volt a legnagyobb kihívás az elnöksége során?
A legnagyobb kihívás az, ami egyben a legnagyobb érték is: az iparág sokszínűsége. A tagok eltérő méretű, profilú házakat képviselnek, és eltérő üzleti érdekekkel bírnak. Ezt úgy kellett összehangolni, hogy közben a szövetség egyértelmű és következetes álláspontot képviseljen. Ez csak úgy működik, ha folyamatos a párbeszéd, és ha a szakmaiság mellett az emberi oldal is hangsúlyt kap.

– Hogyan tekint a jövőre tiszteletbeli elnökként?
Örülök, hogy továbbra is részese lehetek a szövetség életének. Más szerepben, de változatlan elkötelezettséggel. Prosits Attilát kiváló szakembernek tartom, régóta dolgozunk együtt, és biztos vagyok benne, hogy új lendületet hoz az MBSZ életébe. Én pedig ott leszek a háttérben, ha szükség van rám – ahogy eddig, úgy ezután is a szakma és a közösség érdekei vezérelnek.

Tetszett a cikk? Ossza meg másokkal is!
Facebook
LinkedIn
Skype
WhatsApp

További hírek

Magyar Bevásárlóközpontok Szövetsége
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.