„Nincs dráma, de nem igazán történik semmi”

Ez a gondolat többször is megfogalmazódott a huszadik alkalommal megrendezett Property Investment Forumon, ahol iparágunk legfontosabb szereplői osztották meg gondolataikat a piac helyzetéről, kilátásairól.

Általánosságban elhangzott, mennyire fontos lenne az ingatlanszakma megítélésének javítása nemcsak hazai, de nemzetközi szinten is, illetve a megszólalók kiemelték a transzparencia és az utánpótlásképzés szükségességét, mely szektorunk valamennyi ágazatát érinti.

A bevásárlóközponti piacról Simon Tamás, az Indotek értékesítési igazgatója, az MBSZ igazgatósági tagja vezetésével beszélgettek a résztvevők: Szilágyi Melinda (Multi), Cseresnyési Ádám (ECE) és Karácsonyi András (Westend). Főként a fejlesztések témakörét járták körül. A szakértők egyetértettek abban, hogy lenne igény új bevásárlóközpontok építésére, különösen Budapesten, melyek létjogosultságát bérlői és vásárlói igények egyaránt indokolják. A jelenlegi szabályozási környezet korlátozásai miatt azonban a fejlesztések egyenlőre a házak felújításban merülnek ki. A megújulás sok piaci szereplő számára megkerülhetetlen, hiszen a gyorsan változó vásárlói szokásokra reagálni kell, és a vevők megtartása érdekében nagy figyelmet kell fordítani a megfelelő környezet kialakítására, valamint az élményfaktor biztosítására. Mind az élményközpontúság megteremtésében, mind a hatékony üzemeltetésben egyre nagyobb szerepet kap az adatalapú tervezés és a mesterséges intelligencia használata.

A látogatószámok tekintetében nincs ok panaszra, a Covid okozta törést követően a látogatók visszatértek a házakba és jól látszik, hogy a fizikai vásárlás iránti igény töretlen. A költési hajlandóság azonban visszafogottabb, és bár a forgalmi adatok 2019-hez viszonyítva számszerűen tovább nőttek, a növekedés elsősorban a nagymértékű áremelkedésnek tudható be.

Tetszett a cikk? Ossza meg másokkal is!
Facebook
LinkedIn
Skype
WhatsApp

További hírek